PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5599}

Film Nicka

Lightning Over Water
6,6 104
oceny
6,6 10 1 104
Film Nicka
powrót do forum filmu Film Nicka

Dawno nie widziałem filmu, na którym tak się męczyłem, ale może właśnie o to chodziło. Można powiedzieć, że atmosfera, która otacza Nicholasa Ray powoduje, że widz cierpi jakąś namiastką jego cierpienia. Pomimo tego, że film jako całość mi się nie podobał i jest według mnie przekombinowany to był to ciekawy pomysł, film inny niż wszystkie.Można to było jednak zrobić lepiej nie zmieniając wiele. Chwilami wydawał się świetny, a zaraz potem tragiczny i tak w kółko. Wielki plus za zdjęcia, świetna gra kolorów.Zepsuły to trochę wstawki z kamery video, które uważam za kompletnie niepotrzebne.

użytkownik usunięty
Mnichal

To jest właśnie Wenders, że widz utożsamia się z tym co widzi na ekranie (pomijając jego odejścia od konwencji kręcenia filmów - mam na myśli chociażby "Hammett" [ale może się mylę...]). A propos sposobu nagrywania tego filmu, mam odczucie, że wykorzystanie tych wstawek z kamery video, mogło posłużyć jako algegoria turpizm w kontekście N.Raya - taka moja interpretacja... bo z drugiej strony nagranie profesjonalną kamerą pozwala pokazać obraz doprecyzowany, wspomagany odpowiednim światłem, w dobrej jakości, ten video jest surowy, prymitywny (pomijając kolory i rejestr dźwięku).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones