PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8117}

Nieustające wakacje

Permanent Vacation
6,9 9 868
ocen
6,9 10 1 9868
6,7 14
ocen krytyków
Nieustające wakacje
powrót do forum filmu Nieustające wakacje

Dla mnie nic ciekawego, nuda, nuda, nuda. Treścią tego filmu jest pustka. Jeżeli nawet w
trakcie oglądania tego filmu można zastanawiać się nad sensem życia, to dużo przyjemniej
jest robić to obserwując: przepływające po niebie obłoki, palące się ognisko, łąkę
porośniętą kwiatkami, spróchniałe drzewo, zgrabne nogi dziewczyny ...itd.

rob_w65

Dla Ciebie kicha, dla mnie arcydzieło. Spóźniony obraz Ameryki wg. beatowców. Ta pustka, ten brud, ta wojna w Wietnamie i na koniec Manhattan, coś pięknego Ameryka jest jak jabłko które gnije od środka, a to gnicie płynie w rytmie jazzu

gng4400

Dostrzegłeś/łaś to, czego ja nie dostrzegłem. Dla mnie brud, pustka, zgnilizna to ...brud, pustka, zgnilizna i nie widzę w tym nic pięknego. Zostańmy zatem przy swoich zdaniach.

ocenił(a) film na 7
rob_w65

Zwróćcie uwagę na finałową scenę, w której Allie spotyka francuskiego podróżnika. Przybył on do Stanów, żeby wreszcie znaleźć to, czego szuka, sens życia. Do kraju, z którego główny bohater postanawia wyjechać z pobudek dokładnie odwrotnych - on tu sensu nie widzi. I wybiera się do Francji - kraju, w którym z kolei swojego szczęście nie znalazł przybysz z Francji. Dla mnie to film o szukaniu swojego "ja", swojego miejsca, i o tym, że te poszukiwania skazane są na porażkę lub nigdy nie mają końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones