PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712}

Truposz

Dead Man
7,6 43 813
ocen
7,6 10 1 43813
7,5 23
oceny krytyków
Truposz
powrót do forum filmu Truposz

Każda klatka tego filmu, to istny smakołyk. Całości dopełnia REWELACYJNA muzyka!
Klimat, wspaniała gra aktorska, szczypta czarnej komedii.. Prawdziwa uczta!

ocenił(a) film na 8
impaler1

Podpisuję się obiema rękami. :)

ocenił(a) film na 10
impaler1

Zgadzam się. Film jest po prostu piękny i niesamowity, cichy i liryczny :)

didadoo

Tak, a ogląda się go jak przez sen. Pozdrawiam.

impaler1

Świetne porównanie! Pozdro!

yulbeano

Cieszę się że tak wielu osobom się podoba. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
impaler1

Co do muzyki się nie zgadzam (okropne rzępolenie od którego głowa boli).

pimi6

To słuchaj dalej Justina i innych kmiotków.

ocenił(a) film na 8
impaler1

Spodziewałem się ambitniejszej riposty, ale OK, może być taka (troszkę w stylu fana Justyna i innych kmiotków).

pimi6

no i gitara. Jak to mówi Ferdynand K.

ocenił(a) film na 8
impaler1

To takie typowe, że ktoś kto jest fanem stylu (gatunku) muzycznego X uważa się za lepszego od tych co wolą styl Y lub Z.

ocenił(a) film na 8
pimi6

a skąd wiesz, kto jest fanem jakiego gatunku? jak gitarę younga nazywasz okropnym rzępoleniem to po prostu nie wiesz o czym mówisz i to nie ma nic wspólnego z gatunkami. w ogóle pojęcie gatunków muzycznych to jakieś bezsensowne upraszczanie jest.

ocenił(a) film na 5
pimi6

Muzyka bardzo dobra, ale bez filmu. To gitarowe brzmienie jest świetne, Neil Young to prawdziwy wirtuoz, ale ścieżka dźwiękowa zupełnie - moim zdaniem - nie pasuje do obrazów tworzących film. Od początku miałem wrażenie dysonansu. Może po prostu przywykłem do innego brzmienia westernu i stąd moje odczucie.

ocenił(a) film na 5
LimboDancer

Filmu nie nazwałbym arcydziełem. Nie jestem pewien, co Jarmusch chciał poprzez ten film wywołać w widzach. Kilka prób uderzenia absurdem nie przekonało mnie, fabuła nie wciągnęła mnie, zdjęcia kiepskie i niedopasowana oprawa muzyczna. "Truposz" wydał mi się bezbarwny, nijak nie wpłynął na moje emocje podczas seansu i niczym mnie nie zaintrygował.

Ta produkcja przypomina mi "Ghost Doga" - tam również brakowało mi czegoś, film był nudny, a główny bohater nie intrygował, chociaż taka postać ma przecież ogromny potencjał w zakresie fascynowania widza.

Napiszcie proszę, co podoba Wam się w filmach Jarmuscha, bo do mnie one jakoś nie przemawiają. Widziałem jeszcze "Kawę i papierosy", film był dziwny, ale mało interesujący. Przyznaję, że scena z Iggy'm Popem i Tomem Waitsem była dość zabawna i cały film był chyba o trudnościach we wzajemnym rozumieniu się ludzi.

ocenił(a) film na 8
LimboDancer

To jest właśnie specyfika Jarmuscha. On kręci filmy drogi z ciekawymi bohaterami, świetnym klimatem nie przypisując im na siłę głębszego sensu. ,,Truposz" swoją lirycznością sam w sobie skłania do refleksji i nie potrzebuje obrony w postaci przeintelektualizowanych dialogów. Oczywiście można interpretować filmy Jima, ale każdy robi to na własny sposób, bez zobowiązań. Albo lubi się ten rodzaj kina, albo nie. Kwestia gustu. ;)

ocenił(a) film na 4
MasterOfCookies

Raczej - kwesta smaku.

LimboDancer

Myślę, że MasterOfCookies udzielił Ci - chcący, bądź niechcący - najlepszej odpowiedzi. Miłośnikom Jarmuscha w jego filmach najbardziej podoba się to, że są Jarmuscha :D

ocenił(a) film na 8
LimboDancer

To penie miał być ten artyzm, zamiast muzyki country muzyka rockowa. Równie dobrze mógł to być jazz lub opera.

pimi6

jezeli by był to dobry jazz to czemu nie?

LimboDancer

Według mnie ta muzyka jest strzałem w dziesiątkę, nie wyobrażam sobie innej w tym filmie.

pimi6

Film klasa, niesamowity, jeden z tych, które na długo pozostają w pamięci. Oglądałem go kilka razy i faktycznie z tą muzyką to różnie bywało :D

pimi6

a moim zdanie , muzyka neila younga raz ze w subiektywnej mej ocenie mega dobra a odnosnie filmu jeszcze lepsza , jako wydzwięk , przedstawionej w filmie , pionierskiej ameryki..... nic dodac nic ująć

ocenił(a) film na 10
pimi6

a ja sobie czasem słucham tego sałndtraku
edit:
i ch..j, kazdy może robić ze swoją głową co mu się spodoba, a niech i sobie nawet zaboli

ocenił(a) film na 8
liesnyjdiad

Czyli film dobry, a muzyka to już tylko kwestia gustu.

ocenił(a) film na 9
pimi6

Oj muzyka jak najbardziej pasuje ,szczególnie w pierwszych momentach filmu kiedy blake jedzie pociągiem i rozmawia (o ile dobrze pamiętam ) z maszynistą.

igla79

Świetny montaż muzyki z dźwiękiem pędzącego pociągu? Oto chodzi?

ocenił(a) film na 8
impaler1

Film zacny , wprawdzie oczekiwałem czegoś bardziej ciężkiego . Jednak nie rozczarowałem się 8 punktów za ten film , bo jest specyficzny . I ta muzyka... idealna , świetne zdjęcia zwłaszcza końcowe . Polecam :) Pozdrawiam Atos :)

ocenił(a) film na 10
impaler1

Jak dla mnie jeden z filmów wszechczasów. Zaznaczam że nie jestem żadnym maniakiem Jarmuscha ani tego rodzaju muzyki ale to konkretne połączenie wyszło po prostu fenomenalnie. Jest tylko kilka filmów, które potrafię oglądać więcej niż raz i jest to jeden z nich.

pjm77

Zgadzam się, ja też maniakiem i fanem Jarmusha nie jestem, ale ten film to arcydzieło i basta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones