Jim Jarmusch

James R. Jarmusch

8,1
4 465 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Jim Jarmusch

Piszę pracę na temat filmów Jarmuscha, a konkretnie na temat jego wersji kina drogi. Bardzo byłabym wdzięczna za wszelkie tytuły, książki i materiały na ten temat. Z góry wielkie dzięki :).

gosiashambles

Jest pewna bardzo trudno dostępna książka... tytuł "Mniej uczęszczane ścieżki do raju, O filmach Jima Jarmuscha" Na okładce jest Ghost Dog... Ja ją wyrwałem na allegro, potem nigdy jej nie widziałem (a szukałem bo chciałem kupić drugą kopię, dla kogoś innego)... Autorką jest Elżbieta Wiącek a wydawnictwo to RABID (2001 Kraków).

Na stronie wydawnictwa nie kupisz już tego ale pod tym linkiem http://www.rabid.pl/archiwu1.php jadąc na sam dół zobaczysz przynajmniej czego szukać :-)

Myślę, że jak się postarasz to zdobędziesz :-) (a może już masz) pozdro.

Polecam też wszystkie możliwe dodatki z płyt DVD...

szczepan600

Ja jej szukam już od dwóch lat i znaleźć nie mogę ;)
Jest jeszcze książka o samym Jarmuschu Ewy Mizerskiej ("Jarmusch"), ale na znalezienie jej straciłem już (kompletnie) wszelka nadzieje :p

Pink Freud

Mam oby dwie ksiązki (Mazierskiej, bo o Mizerskiej nie słyszałem; i Mniej uczęszczane ścieżki do raju). Chodzenie do bibliotek nie boli:p Mógłbym zeskanować ale nie mam czasu i chyba ochoty:] Warto też spojrzeć tutaj http://www.jim-jarmusch.net/biblio/.

kobejn

Mi udało się obie przedwczoraj zakupić, a wcześniej we wszystkich radomskich bibliotekach byłem i nic nie znalazłem...ach ta "magia" aukcji internetowych :p

Pink Freud

Ja tą Mazierskiej tez kupiłem... zaledwie tydzień temu... ah to Allegro :-)

gosiashambles

W języku angielskim polecam szczególnie dwie pozycje :
"What makes the films of David Lynch and Jim Jarmusch postmodern?" (jest w Empiku na ich stronie internetowej)
"Films Directed by Jim Jarmusch (Study Guide)" - Jest na Amazonie, brak niestety analizy Broken Flowers.

Pink Freud

Aha, bo bym zapomniał...Jest jeszcze oczywiście książka Stankiewicza : "Jim Jarmusch polemika z klasyczną ideologią kina drogi", którą można znaleźć w pdf'ie lub jako ebook w internecie. Polecam również recenzje filmów JJ na filmwebie i zagranicznych portalach filmowych. Pozdrawiam

gosiashambles

a ja jestem z krk i u nas wszystko w jagiellonce jest ;P też pisałam prackę o jj więc na maila mogę parę skanów fajnych udostępnić.

AgaWu

to proszę udostępnij kobejn@wp.pl :)

kobejn

Dzięki wszystkim :). Udało mi się dotrzeć do fragmentów książki Elżbiety Wiącek i do całości Mazierskiej. Stankiewicz też się przydał (choć on ewidentnie w swoim ebooku opierał się na tych dwóch ksiażkach. AgaWu, mogłabyś przesłać mi te skany? Chętnie też przeczytałabym Twoją pracę :).

P.S A co do mojej pracy: właśnie ją skończyłam i za niecałe dwa tygodnie się bronię :D.

AgaWu

Ach i mój e-mail: gosiashambles@gmail.com

gosiashambles

Czy ktoś z was jest może w posiadaniu elektronicznej wersji książki Stankiewicza i mógłby się podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna:) alucjush@gmail.com

gosiashambles

Hej czy jest szansa, że podeślesz mi swoją pracę o JJ :) ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones