Jim Jarmusch

James R. Jarmusch

8,1
4 486 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Jim Jarmusch

chce poznac tego rezysera, ale nei wiem któe filmy sa warte obejrzenia.. pomózcie!

Lady_Rita

Warte obejrzenia są wszystkie:) Mnie najbardziej podobały się : "Noc na Ziemi", "Mysteery train", "Ghost dog: Droga samuraja", "Truposz". Ale oczywiście każdy ma inny gust:) Pzdr!

Eskimo

jakbym miał wybrać jeden to na pewno debiut - NIEUSTAJĄCE WAKACJE

mik

nie widzialem wszystkich ... ale nie wiem, czy nie wybralbym Poza prawem (Down by Law)

mik

żarty! gdybym zaczęła od tego filmu Jarmuscha, na pewno nie spieszyłabym się z kolejnym.

proponuję "Noc na ziemi", "Kawe i papierosy"... whatever;)

durecka

( miałam na myśli "Nieustające wakacje")

durecka

nieustajace dopiero czekaja na obejrzenie,
reszte Twoich propozycji juz widzialem :)

jak na razie to Truposza i Down by Law wspominam najlepiej

Lady_Rita

"Kawa i Papierosy" a szczególnie scene Toma Waitsa z igi popem. chociaż móżna ją zobaczyć za youtobie

Lady_Rita

noc na ziemi i inaczej niz w raju,
na dobry poczatek moim zdaniem te sa najlepsze. napewno nie zaczynaj od nowych produkcji!
a w ogole najlepiej obejrzec od nieustajacych wakacji do broken flowers, bez zmiany kolejnosci. :))

Sake_2

Nie sądzę by filmy tego reżysera ci się spodobały. Wnioski wyciągam po twoich ulubionych filmach. Wybacz, ale to nie dla ciebie.

kino_ambitne_rulez

słucham??? ja nie dodałam żadnych filmów do ulubionych więc nie wiem o czym mówisz, zabawne jest to ze nie znasz kompletnie mojego gustu a wydajesz jakąś krytykę:) nie przepadam za tego typu uwagami, pozostałym dziękuję za wszelkie opinie:)

Lady_Rita

Osobiście polecam tylko "Ghost Doga" - wreszcie ktoś, w tym przypadku Jarmuż, z bubkowatych amerykańskich białych reżyserów w pełni wykorzystał talent czarnych aktorów - wspaniałego Foresta W. i Isaaka de Bankole.
Inne filmy pana J. są niezrozumiałe i nudnawe, ale fakt, na tle hollywoodzkiej papki Amerykanie mogą się nimi zachwycać...

Diallo

"Inne filmy pana J. są niezrozumiałe i nudnawe..."- to juz twoj problem ;/ Nie rozumiesz jego filmow to sie nie wypowiadaj.

Lady_Rita

TRUPOSZ

Lady_Rita

JA zacząłem od "Kawy i Papierosów" i... się wkręciłem. Na 2 miejscu stawiam "Nieustające Wakacje" i "Ghost Doga".

Ale to trzeba chyba poczuć ten klimat... ;)

Zygfryd666

TRUPOSZ, absolutnie wybitny. Jeden z moich ulubionych filmów, taki który nigdy z dziesiątki moich faworytów nie wypadnie i basta!

A Nieustające wakacje i Poza prawem prawie mu dorównują. O!

Mystery Train musiałbym sobie jeszcze przypomnieć, bo widziałem kawał czasu temu, ale nie wątpię, ze będzie świetnie.

Noc na ziemi bardzo ładna i zabawna historyjka! Klasa!

Ghost Dog dobry, ale już nieco słabiej. Broken Flowers przyznam, ze nie wiem. Ogladałem 2 razy i za pierwszym mi się bardzo podobał, a za drugim nie podobał wcale. Ale zabił mi ćwieka, więc chyba było nieźle. Polecam. Świetny, oryginalny, wybitny reżyser.

mk441

Ja także zaczełam od Kawy i papierosów i się wkręciłam ;) i nie potrafię wykręcić. Zobaczyłam już wszystkie oprócz Ghost Doga ale najbardziej lubie właśnie Kawe i papierosy i Noc na ziemii :) pzdr

użytkownik usunięty
Lady_Rita

"Nieustające wakacje", "Kawa i papierosy", "Noc na ziemi", "Poza prawem", "Inaczej niż w raju", "Broken Flowers". POzdrawiam

Lady_Rita

Polecam szczegolnie "Poza prawem", "Truposza", "Noc na Ziemi", "Kawa i papierosy" - najlepiej w tej kolejnosci.

Lady_Rita

Widzę, że niektórzy wymieniają za jednym zamachem połowę filmografii Jarmuscha, ale w sumie cóż począć, skoro gość słabego filmu nie nakręcił i wszystkie można bez wahania polecić.;-) Moim zdaniem najlepszym jego tytułem jest Poza Prawem, i nie sądzę, bym zmienił opinię, bo niewiele zostało mi już zaległości z filmografii Jarmuscha. Zaczynałem jednak o ile pamiętam od Broken Flowers albo Kawy i Papierosów.

Lady_Rita

Ja zaczęłam od POZA PRAWEM i dalej oglądam jego filmy;] bardzo spodobała mi się też NOC NA ZIEMI, BROKEN FLOWERS i KAWA I PAPIEROSY

pzdr.

Tarantinka19

Zacząłem od "Truposza" i "Nocy na Ziemi" i chcę więcej ;)

Lady_Rita

1.Truposz (zdecydowanie mój ulubiony), 2.Noc na ziemi, 3.Kawa i papierosy, 4.Ghost dog, 5.Poza prawem (niezbyt mi przypadł do gustu).
Więcej jego filmów nie widziałem...

addam23

Po powtórce do najlepszych, z całą pewnością już, dorzucam BROKEN FLOWERS.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones