Jim Jarmusch

James R. Jarmusch

8,1
4 485 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Jim Jarmusch

co sadzicie o jego filmach ja obejrzałem 2 jego filmy i nie wiem czy warto sobie głowę zawracać innymi jego tworami?? Obejrzałem Truposza i mi sie podobał ale z kolei kawa i papierosy były dla mnie nudne.

cheandler1111

ja co prawda zaczęłam od kawy i papierosów, spodobał mi się bardzo, zainteresowałam się reszta i się nie zawiodłam. obejrzałam 9 jego filmów, najbardziej lubię właśnie truposza i poza prawem. wszystkie dzieła (przynajmniej z tych które znam) Jarmuscha są na podobnym, wysokim poziomie. jeżeli naprawdę podobał ci się truposz, warto sięgnąć po inny film tego reżysera. na pewno nie jest to strata czasu, polecam ;]

cheandler1111

jezeli podobal ci sie truposz jest szansa ze ci sie spodoba Ghost dog, i moze Broken flowers, natomiast jezeli chcesz poznac jaki byl jramusch wczesniejszy to obejrzyj Inaczej niz w raju, to byl jego opus magnum, jezeli ci sie nie spodoba nie bierz sie za poza prawem ani mystery train, nie wpominajac o Wiecznych wakacjach. jezeli znasz angielski poczytaj co pisze o nim Ludvig Hertzerg
(Perceptual Dawnings
Jim Jarmusch's Offbeat Poetics of Cinema)-http://jimjarmusch.tripod.com/dissprop.html moim zdaniem tylko on potrafi zdefiniowac o co chodzi jarmuschowi. pozdrawiam

cheandler1111

Ja osobiście obejrzałam tylko 4, niestety, jego filmy -"Truposza", "Kawa i papierosy", "Poza prawem" i "Nieustające wakacje". Jestem pod wrażeniem wizji artystycznych tego twórcy. Filmy są ciężkie, to prawda, ale obok żadnego nie można po prostu przejść do porządku dziennego. Nie ważne czy się komuś podoba czy nie, klimat pozostaje w człowieku przynajmniej przez tydzień (przynajmniej u mnie). Jeśli ktoś lubi sobie czasami zrobić takie małe pranko mózgu, ja uważam że bardzo zdrowe, to Jarmuscha polecam, ale jeśli ktoś woli niektóre strefy swojej świadomości zostawić spokoju to radzę dać sobie z nim spokój - nie zmuszać się.
Ja na pewno skorzystam z propozycji kolegów i nadrobię zaległości. Dzieki za tytuły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones